ישובי אלונה וישובי הסביבה

בתים ציוריים הפרושים על דונמים ירוקים, אמנים, בתי הארחה, חיבור לטבע ולרוח, ואוירה משפחתית מחבקת… ברוכים הבאים למועצה האזורית הקטנה והקסומה בארץ- מועצה אזורית אלונה, המאחדת שלושה ישובים נפלאים ומזמינים, הממוקמים במערב רמות מנשה ומזרחית לבנימינה.

 עמיקם: כ-750 תושבים

ברוכים הבאים לטוסקנה של ישראל… ממש ככה, ומי שעדיין לא ביקר, אז קדימה בשבת הקרובה. עמיקם מאכלסת קהילה מיוחדת שמאוד מחוברת למקום, שומרת על צביונו ואוהבת את עמיקם בצורה מעוררת השראה… במקום בתים כפריים ומיוחדים, פרושים על מרחבים ירוקים, בטופוגרפיה המשלבת מישור עם אזורים הרריים יותר.

הפסטורליות במקום מאפשרת ליהנות מציוצי ציפורים, יקבי בוטיק ומרכז הארחה מפנק של משפחות המושב. קהילת עמיקם מורכבת מתמהיל מעניין של עובדי אדמה ואנשי צבא בכירים, וגולת הכותרת של המקום היא בית הספר "אלונה", הנמנה על בתי הספר הטובים והמבוקשים בארץ, המציע תכנים ייחודיים לתלמידיו.

גבעת נילי: כ- 800 תושבים

מושב קטן- פנינת קסם הממוקמת על צלע ההר מול נוף עוצר נשימה… גבעה מוריקה, שקטה ואינטימית, עם משפחות המרכיבות קהילה מקסימה, חמה ואיכותית. גם כאן ניתן ליהנות מיקבי בוטיק, ירקות ופירות אורגניים ומטוב תנובת האדמה.

גבעת נילי מתהווה למקום מחייה איכותי בעל צביון צעיר, של משפחות בעלות מודעות חברתית וקהילתית, מלאי השראה ויכולת מינוף של רעיונות ויוזמות שיעשירו את חיי הפנאי והקהילה במקום.

 אביאל: כ- 850 תושבים

מושב קהילתי, המטפח קהילה יצירתית מתפתחת, הנוגעת בתחומים רוחניים שונים, לצד אנשי אדמה וטבע, חקלאים ואף אוכלוסיה בורגנית יותר- במקום ציורי אחד, המחבר את כולם באיכות חיים שקטה והרמונית.

קהילת המקום מאופיינת בעשייה מרתקת כמעט בכל תחום אפשרי, מתחומי האמנות הפלסטית, דרך חקלאים ועד הייטקיסטים ואנשי סטארטאפ, הפועלים יחד לאחדות אנשי המושב, בפעילויות פנאי שונות ומגניבות, ולאיכות חיים מעצימה ומפרגנת.

גלילה לראש העמוד